PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

SZWY WCHŁA. 2 75cm (igła:1/2*40okr.)(polyglycolic)

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
SZWY WCHŁA. 2 75cm 5m (igła:1/2*45okr.)

NICI CHIRURGICZNE Z IGŁĄ 

NICI CHIRURGICZNE Z IGŁĄ 

PGA - Poliglicolic Acid (Dexon) wchłanialna plecionka

  • ROZMIAR: 2
  • IGŁA OKRĄGŁA - 1/2 KOŁA 45mm
  • DŁUGOŚĆ - 45 cali

Poliglikolid (poli(kwas glikolowy), PGA) - polimer biodegradowalny, najprostszy poliester alifatyczny.

Zastosowany został po raz pierwszy w 1960 roku do wyrobu syntetycznych resorbowalnych nici chirurgicznych, znanych pod nazwą Dexon. Monomer - glikolidu otrzymuje się w procesie dimeryzacji kwasu glikolowego.

Polimeryzacja z otwarciem pierścienia prowadzi do wielkocząsteczkowego polimeru zawierającego 1-3 % nieprzereagowanego monomeru. PGA jest materiałem wysokokrystalicznym (45-55 %) o temperaturze mięknienia 220-225°C i temperaturze zeszklenia (Tg) równej 35-40°C. Ze względu na duży udział fazy krystalicznej jest on nierozpuszczalny w większości rozpuszczalników organicznych, z wyjątkiem perfluorowanych alkoholi. Włókna z niego, wykonane w formie oplotu, wykazują dużą wytrzymałość. Szwy chirurgiczne z PLA tracą 50% wytrzymałości po 2 tygodniach i są całkowicie zresorbowane po 4-6 miesiącach. W celu zmniejszenia sztywności włókna glikolid poddaje się kopolimeryzacji z innymi monomerami.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.