PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

PROPALIN syrop 100 ml ( Vetoquinol)

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
PROPALIN 100 ml

PROPALIN syrop (Vetoquinol). Leczenie nietrzymania moczu związanego z niewydolnością zwieracza cewki moczowej u suki. Skuteczność wykazano tylko u suk po usunięciu jajników i macicy.

SKŁAD:
* Substancja czynna: fenylpropanolaminy chlorowodorek 50 mg/ml

WSKAZANIA:
Leczenie nietrzymania moczu związanego z niewydolnością zwieracza cewki moczowej u suki. Skuteczność wykazano tylko u suk po usunięciu jajników i macicy.

DAWKOWANIE:
Syrop wynosi 1 mg/kg masy ciała 3 razy dziennie w karmie, co odpowiada 0,1 ml Propalin Syrop / 5 kg masy ciała 3 razy dziennie.

SPOSOBY I DROGI PODANIA:
Doustnie z karmą.

ZALECENIA DLA PRAWIDŁOWEGO PODANIA:
Tempo wchłaniania zwiększa się, jeśli produkt jest podawany przegłodzonym psom.

PRZECIWWSKAZANIA:
Stosowanie preparatu Propalin Syrop nie jest odpowiednie w leczeniu behawioralnych przyczyn niewłaściwego oddawaniu moczu. Nie podawać pacjentom leczonym nieselektywnymi inhibitorami oksydazy monoaminowej.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE:
W trakcie terenowych badań klinicznych stwierdzono rozwolnienie, płynną biegunkę, zmniejszenie apetytu, arytmię oraz zapaść u niektórych psów. Leczenie było kontynuowane w zależności od nasilenia obserwowanych działań niepożądanych. Leki sympatykomimetyczne mogą powodować szeroki zakres działań, z których większość jest wynikiem nadmiernej stymulacji sympatycznego układu nerwowego (np. działanie na częstość pracy serca i ciśnienie krwi).

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZY PRZECHOWYWANIU:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce. Nie używać po upływie daty ważności podanym na etykiecie. Okres przechowywania po pierwszym otwarciu pojemnika: 3 miesiące.

SPECJALNE OSTRZEŻENIA:
Chlorowodorek fenylopropanolaminy jest toksyczny po spożyciu dawki większej niż zalecana. Jako niepożądane działania mogą wystąpić zawroty i bóle głowy, mdłości, bezsenność i zwiększone ciśnienie krwi. Zbyt duże przedawkowanie może być śmiertelne, zwłaszcza dla dzieci. Aby uniknąć przypadkowego spożycia produkt powinien być używany i przechowywany w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po zastosowaniu należy zawsze zamknąć nakrętką bezpieczeństwa. W przypadku spożycia należy zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. W razie przypadkowego kontaktu ze skórą, zanieczyszczony obszar należy umyć mydłem i wodą. Po zastosowaniu produktu umyć ręce. W przypadku kontaktu z okiem, oko należy przepłukiwać czystą wodą przez około 15 minut i zwrócić się o pomoc lekarską.

OPAKOWANIA:
30 ml i 100 ml: butelki HDPE (polietylen o wysokiej gęstości) z adapterem do strzykawki PE (polietylen) oraz polipropylenowe zamknięcie przed dzieckiem, opakowanie zawiera także jedną 1,5 ml strzykawkę z podziałką wykonaną z polietylenu o niskiej gęstości i polistyrenu.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.