PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

PROFENDER KOT 2,5-5kg 2x0,70ml /Vetoquinol/

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
PROFENDER KOT 2,5-5kg

Profender roztwór do nakrapiania 30 mg/7,5 mg dla małych kotów
Profender roztwór do nakrapiania 60 mg/15 mg dla średnich kotów
Profender roztwór do nakrapiania 96 mg/24 mg dla dużych kotów

Producent

BAYER D

Skład

emodepsyd, prazikwantel

Temperatura przechowywania

<25C

Gatunki docelowe:
Kot

Skład:
Substancje czynne:
Profender zawiera 21,4 mg/ml emodepsydu i 85,8 mg/ml prazikwantelu

W każdej dawce (pipetce) preparatu Profender znajduje się:
Emodepsyd: 15 mg
Prazikwantel: 60 mg

Substancje pomocnicze:
5,4 mg/ml butylohydroksyanizolu (E320; jako przeciwutleniacz)

Wskazania lecznicze:
Zwalczanie lub zapobieganie mieszanym inwazjom pasożytniczym u kotów powodowanym przez następujące gatunki pasożytów:

Robaki obłe (nicienie)
Toxocara cati (postaci dojrzałe, niedojrzałe, larwy L4 i L3)
Toxascaris leonina (postaci dojrzałe, niedojrzałe i larwy L4)
Ancylostoma tubaeforme (postaci dojrzałe, niedojrzałe i larwy L4)

Robaki płaskie (tasiemce)
Dipylidium caninum (postaci dojrzałe)
Taenia taeniaeformis (postaci dojrzałe)
Echinococcus multilocularis (postaci dojrzałe)

Przeciwwskazania:
Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia lub ważących poniżej 0,5 kg.

Działania niepożądane:
W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić ślinienie się i wymioty. Objawy te mogą pojawić się jako skutek wylizania przez kota miejsca podania preparatu tuż po jego zastosowaniu. W bardzo rzadkich przypadkach po podaniu preparatu Profender obserwowano przejściowe wyłysienie, świąd i / lub stan zapalny w miejscu jego aplikacji.
W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów nie wymienionych w ulotce, poinformuj o nich swojego lekarza weterynarii.

Interakcje:
Emodepsyd jest substratem P-glikoproteiny. Jednoczesne podawanie innych leków, które są substratami bądź inhibitorami P-glikoproteiny (na przykład: iwermektyna i inne makrocykliczne laktony o działaniu przeciwpasożytniczym, erytromycyna, prednizolon i cyklosporyna) może prowadzić do wystąpienia farmakokinetycznych interakcji. Potencjalne skutki kliniczne takich
interakcji nie były przedmiotem badań.

Specjalne ostrzeżenia:
Nie podawać doustnie lub pozajelitowo.
Nie należy dopuszczać, aby leczone koty lub inne koty przebywające w tym samym miejscu wylizywały miejsce podania preparatu dopóki jest ono wilgotne.
Z uwagi na ograniczony zasób danych dotyczących stosowania produktu u chorych lub osłabionych zwierząt jego podanie należy zawsze poprzedzić oceną bilansu korzyści do ryzyka dla danego przypadku.
Mycie przy pomocy szamponu lub zanurzanie zwierzęcia w wodzie tuż po naniesieniu preparatu może znacznie ograniczyć skuteczność produktu. Dlatego też leczonych zwierząt nie należy kąpać, dopóki preparat nie wyschnie.
Dla podającego produkt leczniczy zwierzęciu: W trakcie nakładania preparatu nie należy jeść, pić, ani palić.
Należy unikać bezpośredniego kontaktu z miejscem podania, dopóki jest wilgotne. Należy unikać kontaktu dzieci ze zwierzętami bezpośrednio po aplikacji. Po podaniu preparatu należy umyć ręce. W sytuacji przypadkowego rozlania na skórze, należy natychmiast zmyć preparat wodą i mydłem. W sytuacji przypadkowego dostania się preparatu do oczu, należy obficie przepłukać je wodą. Jeśli podrażnienie skóry lub oczu utrzymuje się, lub jeśli preparat został przypadkowo połknięty, należy zasięgnąć pomocy medycznej oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie. Przez pierwsze 24 godziny po aplikacji produktu nie należy pozwalać dzieciom na długotrwały, bliski kontakt (na przykład przez spanie) z leczonymi kotami. Pomimo tego, że produkt jest dobrze tolerowany przez ciężarne kotki, badania przeprowadzone na szczurach i królikach sugerują, że emodepsyd może zakłócać rozwój płodu. Z tego względu, kobiety w okresie ciąży bądź jej planowania, powinny unikać kontaktu z produktem lub aplikować go w rękawiczkach ochronnych. Osoby, które często stosują produkt (na przykład lekarze weterynarii, hodowcy) powinni stosować rękawiczki ochronne podczas jego podawania.
Rozpuszczalnik użyty w preparacie może plamić niektóre materiały,  łącznie ze skórą, tkaninami, tworzywami sztucznymi i wykańczanymi powierzchniami. Należy pozwolić, aby miejsce podania preparatu wyschło, zanim dopuści się do jego kontaktu z takimi materiałami.

Warunki przechowywania i transportu:
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w celu ochrony przed wilgocią.
Nie używać po terminie ważności podanym na etykiecie i na pudełku.

Postać:
roztwór do nakrapiania

Opakowanie:
0,70ml 2, 4, 12, 20, 40, 80 pipetek.

Pozwolenie:
EU/2/05/054/006

Dawkowanie:
Kot: Zalecana minimalna dawka to 3 mg emodepsydu / kg masy ciała oraz 12 mg prazikwantelu / kg masy ciała, co odpowiada 0,14 ml preparatu Profender / kg masy ciała.

Masa ciała kota (kg)     Wielkość pipetki, jakiej należy użyć     Objętość (ml)     Emodepsyd (mg/kg m.c.)    Prazikwantel (mg/kg m.c.)
>2,5 – 5                    Profender dla Średnich Kotów                 0,70                           3 – 6                                   12 – 24

Jednokrotne podanie jako cała kuracja jest skuteczne.

Producent:
KVP Pharma + Veterinär Produkte GmbH

Podmiot odpowiedzialny:
Bayer Animal Health GmbH

Wydaje się z przepisu lekarza weterynarii.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.