PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

SILEO 0,1 mg/ml 3 ml żel strzykawka (Orion Pharma)

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
SILEO 0,1 mg/ml 3 ml żel

SILEO 0,1MG/ML 3 ML
Żel doustny dla psów , stosowany w celu łagodzenia silnego niepokoju i strachu , wywoływanego przez hałas , wystrzały , oraz inne zaburzenia socjalizacyjne

SILEO 0,1MG/ML 3 ML
Żel doustny dla psów , stosowany w celu łagodzenia silnego niepokoju i strachu , wywoływanego przez hałas , wystrzały , oraz inne zaburzenia socjalizacyjne , substancja czynna to : Chlorowodorek deksmedetomidyny 0,1 mg ( co odpowiada 0,09 mg deksmedetomidyny ) . Lek recepturowy możliwy do rezerwacji on-line a następnie odbiór osobisty po konsultacji z lekarzem dyżurnym i zarejestrowaniu wizyty w Gab.Wet. -ul.W.Orkana 1/2-Oborniki Ślaskie. w czasie trwania PANDEMII zapytaj o e-wizytę
Przeciwwskazania :
Nie stosować u psów z ciężkimi zaburzeniami ze strony układu krążenia . Choroby serca są przeciwwskazaniem do stosowania Sileo. W takim przypadku polecamy np. Zylkene (ale terapię tym środkiem należy rozpocząć min tydzień przed Sylwestrem - więc to ostatni dzwonek) Nie stosować u psów z ciężkimi chorobami układowymi (zakwalifikowanych do grup III-IV w systemie klasyfikacji ASA) np. w końcowym stadium niewydolności nerek lub wątroby . Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą . Nie stosować u psów znajdujących się w widocznej sedacji po podaniu wcześniejszych dawek .
Dawkowanie :
Produkt należy podawać na błonę śluzową jamy ustnej psa pomiędzy policzkiem a dziąsłem . Strzykawką doustną zawierającą Sileo można odmierzać produkt w ilości po 0,25 ml . Każda taka ilość oznaczona jest na tłoku strzykawki jako pojedyncza kropka . Tabela dawkowania określa ilość produktu jaką należy podać w zależności od masy ciała psa , wyrażoną w kropkach . Pierwszą dawkę należy podać gdy pies wykazuje pierwsze objawy niepokoju lub gdy właściciel przewiduje wystąpienie typowego bodźca (np. odgłosów fajerwerków czy burzy ) wywołującego niepokój lub strach u danego psa . Typowymi objawami niepokoju i strachu są dyszenie , drżenie , pobudzenie (częste zmiany miejsca , bieganie , zniecierpliwienie ) , szukanie towarzystwa człowieka (stałe przebywanie w pobliżu człowieka , ukrywanie się za nim , zaczepianie łapą , podążanie za człowiekiem ) ukrywanie się (pod meblami , w ciemnych pomieszczeniach ) próby ucieczki , bezruch (zaprzestanie jakichkolwiek ruchów ) , odmowa przyjmowania pokarmu lub leków , zaburzenia w oddawaniu moczu i kału , ślinienie się , itd. Jeżeli bodziec wywołujący strach utrzymuje się , a pies zaczyna ponownie okazywać objawy niepokoju i strachu , produkt można podać ponownie po upływie 2 godzin od poprzedniej dawki .
Ten produkt można podawać maksymalnie do 5 razy w czasie trwania takiego bodźca .

Substancje czynne : DEXMEDETOMIDYNA

Ostrzeżenia i środki ostrożności : przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci . Po każdym użyciu strzykawkę doustną należy ponownie umieścić w opakowaniu zewnętrznym ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz w celu ochrony przed światłem . W przeciwieństwie do większości doustnych produktów leczniczych weterynaryjnych , ten produkt nie powinien zostać połknięty , należy go natomiast podać na błonę śluzową pomiędzy policzkiem a dziąsłem psa i po podaniu najlepiej rozmasować to miejsce , żeby odruchowo pies nie trzepnął głową i wypluł . Z tego względu należy unikać karmienia psa i podawania innych leków przez 15 minut po zastosowaniu żelu . Jeżeli żel zostanie połknięty , jego kolejną dawkę można podać psu ponownie po upływie 2 godzin od podania poprzedniej dawki . Działanie leku może być osłabione u zwierząt skrajnie nerwowych , podekscytowanych lub pobudzonych z tzw. ADHD . Nie przeprowadzono badań bezpieczeństwa związanych z podawaniem Sileo u szczeniąt w wieku poniżej 16 tygodni i u psów powyżej 17 lat . Bezpieczeństwo produktu leczniczego weterynaryjnego stosowanego w czasie ciąży i laktacji u docelowych gatunków zwierząt nie zostało określone . Z tego względu nie zaleca się stosowania produktu w czasie ciąży i laktacji . Podczas stosowania leku należy używać nieprzepuszczalnych rękawiczek jednorazowych . Po przypadkowym kontakcie ze skórą należy niezwłocznie przemyć narażony obszar skóry dużą ilością wody i zdjąć zanieczyszczone ubranie . Po przypadkowym kontakcie z oczami lub błoną śluzową człowieka , przemyć obficie świeżą wodą . W przypadku wystąpienia objawów zwrócić się o pomoc lekarską . Nie przekraczać zalecanego dawkowania . W przypadku przedawkowania , właściwa dawka atipamezolu wyrażona w mikrogramach jest 3-krotnie wyższa (3x) od dawki chlorowodorku deksmedetomidyny podanej w produkcie Sileo żel . Dawka atipamezolu (w stężeniu 5 mg/ml) wyrażona w mililitrach to jedna szesnasta (1/16) objętości dawki Sileo żel . Wiecej informacji o produkcie na stronie :

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.