PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

RECICORT VET 20ml Dechra

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
RECICORT VET 20ml

Recicort vet 1,77 mg/ml + 17,7 mg/ml krople do uszu, roztwór dla psów i kotów

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY

1 ml zawiera:

Substancje czynne:

Triamcynolonu acetonid 1,77 mg
Kwas salicylowy 17,7 mg

POSTAĆ FARMACEUTYCZNA

Krople do uszu, roztwór Klarowny, bezbarwny roztwór


Docelowe gatunki zwierząt

Psy i koty


Wskazania lecznicze dla poszczególnych docelowych gatunków zwierząt

Zapalenie ucha zewnętrznego.
Leczenie objawowe łojotokowego zapalenia skóry małżowiny usznej.


Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na kortykosteroidy, kwas salicylowy lub na dowolną substancję pomocniczą.
Nie stosować u zwierząt z perforacją błony bębenkowej, ponieważ produkt może mieć działanie ototoksyczne.
Nie stosować u psów z nużycą.


Dawkowanie i droga(i) podawania

Podanie do ucha.

Przewód słuchowy Oczyścić zewnętrzny przewód słuchowy i małżowinę uszną. Zalecana dawka lecznicza to 8-10 kropli wkraplanych do chorego zewnętrznego przewodu słuchowego (przewodów słuchowych) raz lub dwa razy na dobę. Ucho i przewód słuchowy zewnętrzny należy wymasować dokładnie, ale delikatnie, aby zapewnić właściwe rozprowadzenie produktu. Dawka lecznicza (8-10 kropli na ucho, raz lub dwa razy na dobę) nie powinna przekraczać 7 kropli na kg masy ciała na dobę. Należy zachować ostrożność, aby nie przekroczyć tej ilości, zwłaszcza podczas leczenia mniejszych zwierząt lub w przypadku obu uszu wymagających leczenia. Leczenie należy kontynuować bez przerwy aż do kilku dni po całkowitym ustąpieniu objawów klinicznych, ale nie dłużej niż przez 14 dni. Jeśli zapalenie ucha zewnętrznego nie poprawi się po 3 dniach leczenia, należy dokonać ponownej oceny leczenia.

Małżowina uszna Do leczenia łojotokowego zapalenia skóry małżowiny usznej stosować dwa razy na dobę wystarczającą liczbę kropli na powierzchnię małżowiny usznej, tak aby po rozlaniu pokryty był zmieniony chorobowo obszar. W razie konieczności delikatnie potrzeć obszar, aby upewnić się, że produkt leczniczy dostanie się do całej zmienionej chorobowo skóry. Pozostawić do wyschnięcia. W ciężkich przypadkach działanie można zwiększyć poprzez naniesienie drugiej i trzeciej warstwy bezpośrednio po wyschnięciu pierwszej warstwy pod warunkiem, że łączna liczba zastosowanych kropli nie przekroczy maksymalnej dawki 7 kropli na kg masy ciała na dobę. Należy zachować ostrożność, aby nie przekroczyć tej dawki podczas leczenia mniejszych psów i kotów. Leczenie należy kontynuować bez przerwy aż do kilku dni po całkowitym ustąpieniu objawów klinicznych, ale nie dłużej niż przez 14 dni.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.