PRO-VET-FARM GDAŃSK JEST CZŁONKIEM GRUPY PRO-WET
 

BUSCOPAN compositum VET inj 100 ml (Boehringer)

Towar dostępny po zalogowaniu
w magazynie
BUSCOPAN COMP. 100 ml

Buscopan compositum stosuje się w leczeniu bolesnych stanów spastycznych przewodu pokarmowego u koni takich jak kolka spastyczna i zatkanie przełyku. U cieląt w leczeniu wzdęcia żołądka, zatkania przełyku oraz jako leczenie wspomagające przy leczeniu ostrych biegunek u cieląt w celu normalizacji perystaltyki jelit.

Skład: 1 ml preparatu zawiera:
* Butylscopolaminum-bromidium (hyoscine butylbromide) 4 mg
* Metamisolum - natrium 500 mg

Właściwości:
Buscopan compositum posiada działanie rozkurczowe i przeciwbólowe. Bromek butyloskopolaminy działa wybiórczo na zwoje komórek nerwowych układu przywspółczulnego w mięśniach gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego. Poprzez antagonistyczne działanie w stosunku do receptorów muskarynowych dochodzi do zahamowania przewodzenia bodźców nerwowych układu przywspótczulnego i do rozkurczenia mięśni gładkich przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego (działanie spazmolityczne). Metamizol posiada działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Mechanizm działania metamizolu jest oparty na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Efekt przeciwzapalny wzmacniany jest przez antagonizm w stosunku do histaminy i bradykininy oraz poprzez zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Metamizol działa przeciwbólowo, jednak bez całkowitego znoszenia czucia bólu.

Wskazania:
Buscopan compositum stosuje się w leczeniu bolesnych stanów spastycznych przewodu pokarmowego u koni takich jak kolka spastyczna i zatkanie przełyku. U cieląt w leczeniu wzdęcia żołądka, zatkania przełyku oraz jako leczenie wspomagające przy leczeniu ostrych biegunek u cieląt w celu normalizacji perystaltyki jelit.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u krów w okresie laktacji.

Działania niepożądane:
W rzadkich przypadkach po podaniu preparatu u koni obserwuje się nieznaczne i przejściowe podwyższenie częstotliwości skurczów serca.

Interakcje:
Równoczesne stosowanie preparatów o działaniu antycholinergicznym lub przeciwbólowym może nasilić działanie preparatu Buscopan compositum.

Dawkowanie i stosowanie:
* KONIE: podaje się w iniekcji dożylnej w dawce 0,2 mg bromku butyloskopolaminy/kg m.c. i 25 mg metamizolu/kg m.c. (odpowiada to 5 ml preparatu 100 kg m.c.).
* CIELĘTA: podaje się w iniekcji dożylnej lub domięśniowej w dawce 0,4 mg bromku butyloskopolaminy/ kg m.c. i 50 mg metamizolu /kg m.c. (odpowiada to 1 ml preparatu 10 kg m.c.). Po wstrzyknięciu dożylnym preparatu działanie spazmolityczne następuje w ciągu 2-5 minut od podania leku a po wstrzyknięciu domięśniowym w ciągu 20-30 minut. Działanie spazmolityczne utrzymuje się przez 4-6 godzin od podania leku. Jednokrotne podanie preparatu wystarcza z reguły do osiągnięcia zamierzonego efektu terapeutycznego. W razie potrzeby lek można podać powtórnie po 4-6 godzinach.

Karencja dla tkanek jadalnych po ostatnim podaniu preparatu wynosi:
* KONIE 9 dni
* CIELĘTA 9 dni po jednorazowym podaniu dożylnym 15 dni po jednorazowym podaniu domięśniowym 18 dni po kilkakrotnym podaniu domięśniowym

Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze 15 - 25°C.

Trwałość:
Lek w oryginalnie zamkniętym flakonie zachowuje trwałość przez 48 miesięcy. Po pierwszym otwarciu flakonu trwałość wynosi 6 miesięcy.

Ostrzeżenia:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

DOŚWIADCZENIE

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w branży. Zdobyła zaufanie klientów dzięki rzetelnej realizacji zamówień przez wiele lat.

SZYBKI CZAS REALIZACJI

Zamówienia wykonane przed godziną 10:00 w określone dni realizowane są tego samego dnia.

BEZPIECZNA WYSYŁKA

Dzięki sprawnej obsłudze magazynu i doświadczonym kierowcom paczka zostanie bezpiecznie dostarczona w odpowiednich dla niej warunkach.